Cart

Cart

Materjalid ja hooldus

Mis on põhilised materjalid mida oma toodete puhul kasutame, kus NVBYK tooted valmistatakse?

Kasutame põhiliselt kullaga täidetud metall, 925 hõbedat ja teatud toodete puhul ka üle kullatud hõbedat. Kõik kivid mida kasutame on pool-vääriskivid.

New Vintage by Kriss brändi ehete puhul on kasutatud USA’s valmistatud kullaga täidetud metalli, mis tagab selle materjali kõrge kvaliteedi. Kõik hõbedast osad ja ehted on valminud Eestis.

Kõik tooted on disainitud Kriss Eglite poolt ja valmistatud tema stuudios Tallinnas.

Mida tähendab “kullaga täidetud”?

Kullaga täidetud ehete puhul on baasmetallile (nt messing, vask, hõbe) kuumutamise ja surve abil lisatud kuld. Selleks, et ehet saaks nimetada kullaga täidetuks, peab kulla sisaldus olema vähemalt kümnendik ehte kogukaalust. Kõrgekvaliteediga kullaga täidetud ehted on oma väljanägemise ja läike poolest samaväärsed 14-karaadise (58%) kullaga.

Kullaga täidetud ehted, isegi kui neid kanda igapäevaselt, püsivad õige hoolduse korral läikivatena aastakümneid. Ehteid tuleks regulaarselt puhastada hõbedapuhastus vahendiga (sobib ükskõik milline hõbedapuhastus vahend), et eemaldada higi, kreemi, lõhnaõli, kloorivee, tolmu jne tagajärjel tekkiv oksüdatsioon. Samuti on kullaga täidetud ehted allergiavabad.

Kullaga täidetud materjal on palju väärtuslikum ja kallim kui seda on üle kullatud ehted, kuna kullasisaldus on kuni sadatuhat korda suurem kui kullatud ehetel.

Kuidas hoolitseda oma NVBYK ehete eest?

Ehete seisundit võivad mõjutada mitmed tegurid. Seetõttu peaksite hoolitsema selle eest, et teie ehted oleksid korralikult puhastatud, parandatud ja hoitud. Vältige liigset niiskust ja kuumust, sest see võib muuta ehted tuhmiks. Nii toimides näevad ehted alati täiuslikud välja.

Hooldusjuhend

Järgige järgmisi juhiseid, et tagada oma ehtele kaunis välimus pikaks ajaks.

Kandmine

Hõbeehted tuhmistuvad aja jooksul paratamatult. Kaitske oma ehteid alati löökide, kriimustuste, kemikaalide, päikesevalguse ja kuuma/külma eest, et kahjusid minimeerida.

Soovitame teil ehted ära võtta duši alla või vanni minnes ja eeskätt randa või merre või klooritud vette ujuma minnes.

Vältige lõhnaõli pihustamist või kreemide kandmist otse ehete peale.

Vältige ehete kokkupuudet äärmuslike temperatuuride, niiskuse ja päikesevalgusega ning vältige ehete kandmist valgendi kasutamise ajal.

Hoidmine

Ehete kaitsmiseks peaksid need olema pakitud eraldi kotikestesse või pehme voodriga karbikestesse – nii ei saa need kriimustada ega tokerdu. Ehteid tuleks ideaalis hoida pimedas, jahedas ja kuivas kohas ning ehteid tuleks hoida eraldi, et need ei hõõrduks üksteise vastu ega tokerduks.

Puhastamine

Hõbedast valmistatud või kullaga täidetud saab tõhusalt läikiva ja uuena hoida pehmet ja kiuvaba lappi kasutades. Ehete puhastamiseks võib kasutada ka hõbeda puhastusvahendit. Ideaalis võiksite oma ehteid hoida õhukindlas kotikeses, et vähendada ehete tuhmumist.

Vääriskivid

Kuna paljud vääriskivid on üsna õrnad, tuleks nende kokkupuudet kuuma vee, tugevate kemikaalide ja puhastusvahenditega alati vältida. Soovitame vääriskive pärast kandmist puhastada puhta, pehme ja niiske lapiga. Väga poorseid vääriskive, näiteks türkiisi ja laavakivi, tuleks puhastada üksnes puhta, kuiva ja pehme lapiga. Ärge kasutage vääriskivide puhastamiseks pabertaskurätikuid ega majapidamispaberit, sest need võivad vääriskive kriimustada.